fbpx

5 důvodů, proč jít na infúzi vitamínu C

Vitamín C umí v těle doslova zázraky. Nemocnice v New Yorku zkouší infúze vitamínu C podávat lidem, kteří se nakazili novým koronavirem. Jak uvádí lékař Andrew Weber ze společnosti Northwell Health, pacienti po této terapii jsou na tom lépe, než ostatní. S čím vším vysoká dávka vitamínu C pomáhá?

Jak bojuje vitamín C s koronavirem a dalšími nemocemi?

MUDr. Andrew Weber je pneumologickým specialistou a rozhodl se, že svým pacientům, kteří bojují s nákazou COVID-19, bude nitrožilně podávat 1500 miligramů vitamínu C. Tyto vysoké dávky jsou aplikovány až čtyřikrát za den.

Jedná se tak o 16krát vyšší dávku, než je u dospělého člověka běžně doporučováno.

“Pacienti, kterým byl vitamín C podáván, na tom byli lépe než ostatní. Obrovsky to pomáhá, ale moc se o tom nemluví, protože obyčejný vitamin C nezní tak zajímavě,” vysvětluje Weber pro New York Post.

Vitamín C je proti koronaviru hojně využíván, záleží však na podávaném množství, které určuje lékař,” dodává Jason Molinet, mluvčí společnosti Northwell Health.

Nespornou pravdou je, že infúze vitamínu C podporuje správnou funkci imunitního systému. Zvyšuje obranyschopnost proti virovým i bakteriálním infekcím. Je vhodná pro osoby, které opakovaně trpí chřipkou, rýmou, nachlazením, alergiemi, a dokonce je vhodná pro osoby s autoimunitním nebo onkologickým onemocněním.

Objednat se na infúzi vitamínu C >>

Stres, deprese a únava nemají šanci

Vitamín C ve vysoké dávce také příznivě působí jako prevence vzniku depresí, únavy a demencí. Infuze vitamínu C je proto vhodná pro osoby, které jsou pod fyzickou i psychickou zátěží a v každodenním stresu.

Prevence kardiovaskulárních onemocnění

Vitamín C velmi účinně bojuje proti vzniku kardiovaskulárních poruch. Podporuje zpevnění stěn cév a upravuje hodnotu krevního tlaku.

Vitamín C příznivě ovlivňuje kvalitu pleti

Pleť s nedostatkem vitamínu C poznáte snadno, je suchá, šedá a na povrchu prosvítají nevzhledné žilky. Kromě toho má větší sklon k tvorbě pigmentových skvrn.

Vitamín C působí jako antioxidant a podporuje tvorbu kolagenu. Pokožka tak získá ztracenou pružnost, svěžest a mladistvější vzhled.

Vitamín C příznivě podporuje mezibuněčné vazby, což je důležité pro zjemnění hlubokých vrásek, pro dobrý stav svalů a kůže.

Co vše ovlivňuje vitamín C:

  • pomáhá vstřebávat železo
  • zlepšuje stavbu kostí
  • zachovává energetický metabolismus
  • chrání buňky před nebezpečnou oxidací
  • zlepšuje funkci svalů, šlach