fbpx

Lifting stehen nebo liposukce? Co má větší efekt?

Jak získat štíhlejší stehna, když cvičení a zdravá strava nezabírají? Pojďme se podívat na porovnání liposukce a plastické operace stehen. Co má větší efekt a kdy plastický chirurg volí kombinaci?

Potřebujete lifting stehen?

Vzhled stehen ovlivňuje nejen váš životní styl, ale bohužel také genetika. Stává se, že i velmi mladé klientky mají problémy s elasticitou kůže na stehnech, která se řasí a je nevzhledně prověšená.

“Modelace stehen je výkon indikovaný pro pacientky, které trápí nevzhledný tvar, mírné tukové nadbytky a případně povolená kůže na stehnech,” vysvětluje Mjr. MUDr. Vanesa Lovětínská.

Liposukce stehen nebo plastika stehen

Základem co nejlepšího výsledku je správná indikace k zákroku – tedy konzultace s plastickým chirurgem. Jen on pozná stav vaší kůže a navrhne vhodné řešení.

“Operatér by měl zhodnotit, jaký výkon zvolí. Je možné provést pouze modelaci stehen – tedy liposukci s odsátím tukových nadbytků a celkově úpravou stehen. V případě výrazně povolené kůže s tukovými nadbytky se tento výkon kombinuje s odstraněním kůže,” doplňuje Mjr. MUDr. Vanesa Lovětínská.

V případě, že dojde ke ztrátě elasticity kůže, samotná liposukce už nepomůže. Vypnutí kůže na stehnech pomocí plastické operace není jen estetickým řešením, ale v mnoha případech pomáhá i po zdravotní stránce. Tukové valy a povolená kůže na stehnech s sebou přinášejí značné problémy – bolest při pohybu a případně kožní ekzémy.

Jizva po liftingu stehen

Pokud liposukce nestačí a je nutné vypnutí kůže na stehnech, plastická operace trvá cca 60 minut. Řez se vede v tříselné rýze do kožní rýhy pod hýždě. Další směr jizvy záleží na množství povolené kůže. V případě velkého kožního valu, je nutné řez vést středem vnitřních stehen.

“V případě liftingu stehen s odstraněním kůže musí pacientka počítat s tím, že jizva bude různě dlouhá. Velmi záleží na tom, jaké množství se bude odebírat. Tento výkon kombinujeme velmi rádi s liposukcí pomocí přístroje BodyJet, protože následné výsledky jsou velmi krásné. Díky laserové liposukci se podpoří tvorba kolagenu a kůže se lépe vypíná,” uzavírá lékařka.

Výsledný vzhled jizvy záleží na tom, jak se hojíte a jak dobře se budete o jizvu starat v době rekonvalescence. Vše vám vysvětlíme před i po operaci u nás na klinice.

Zaujal vás zákrok? Objednejte se k nám na konzultaci k Mjr. MUDr. Lovětínské.