fbpx

Léčba akné přístrojem Omnilux Blue

Přístroj Omnilux Blue je skvělým pomocníkem při léčbě akné. Příznivě působí na kožní buňky, urychluje regeneraci, a s tím i hojení jizev. V kosmetické dermatologii je modré světlo využíváno i při léčbě kožních nádorů.

Co je akné

Velmi časté onemocnění kůže. které je způsobené zánětem vývodů mazových žláz. Objevuje se u novorozenců, v pubertě, ale není výjimkou ani v dospělosti.

Příčinnou vzniku jsou genetické predispozice k nadměrné produkci mazu. Ovlivňujícím faktorem je i nadměrné pocení, nevhodně zvolené oblečení, více mastná kosmetika a nesprávné stravování (kyselé potraviny, nadmíra sacharidů). Zarudlé pupínky trápí hlavně pánskou část populace.

Jizvy po akné se tvoří hlavně v případě hlubokých puchýřků – abscesů.

Ať už bojujete s jakoukoliv formou akné, v žádném případě pupínky nevymačkávejte. Nevhodnou manipulací můžete do rány zanést infekci a způsobit si tak ještě větší problémy. Vždy se svěřte do rukou odborníků.

 

Výhody přístroje Omnilux Blue

  • likviduje bakterie Propioni bacterium acnes, které způsobují akné
  • léčí akné
  • umožňuje fotodynamickou terapii aktinické keratózy (léčba kožních nádorů)
  • bezbolestné ošetření
  • pomáhá s tzv. “zimní depresí” – nedostatek slunečního světla v zimních měsících

Pro koho je ošetření modrým světlem vhodné

Pro všechny, kteří chtějí předejít vzniku jizev po akné a celkově vyřešit problém s těmito nevzhlednými pupínky.

Terapii modrým světlem velmi ocení lidé, kterým v zimních měsících chybí přirozené sluneční světlo, případně bojují s kožními problémy.

Léčba akné přístrojem Omnilux Blue

Omnilux blue produkuje úzkospektrální viditelné světle modré světlo (415 nm). Vlnová délka světla je především zvolena pro léčbu akné a aktivaci účinných látek a jejich průnik hluboko do tkáně.

Záření likviduje bakterie způsobující akné. V rámci fotodynamické terapie je vynikající v léčbě aktinických keratóz, předrakovinných změn pokožky, pigmentací pleti.

Uplatňuje se i při terapii “zimních depresí”, způsobených nedostatkem světla v zimě. Průkazně právě kúra modrým světlem výrazně pomáhá osobám trpícím nedostatkem světla v zimním období.

Ošetření trvá 10-20 minut

Kontraindikace

Nejsou známy žádné závažné kontraindikace. Přesto je velmi důležité, abyste ošetřující lékařce sdělili seznam léků které berete. Nezapomeňte se zmínit o všech zdravotních potížích a rodinné anamnéze.

Cena léčby akné

V rámci jednoho ošetření zaplatíte 390 Kč. Využít lze výhodný balíček 10 procedur v hodnotě 2900 Kč. Při kombinaci s jiným zákrokem zaplatíte za terapii modrým světlem pouze 190 Kč.

Související zákroky

1 ošetření

390 Kč

balíček 10 ošetření

2900 Kč

Cena 1 ošetření ve spojení s jiným ošetřením ve stejný den u nás

190 Kč