fbpx

Chirurgický lifting horního rtu

Chirurgický lifting horního rtu (angl. upper lip lift) je esteticko-chirurgický výkon. Docílíme přirozeného a trvalého zvětšení rtů a zkrácení philtra (což je oblast mezi spodní hranicí nosu a horního rtu). Jak zákrok probíhá a jaká je cena zvětšení rtů touto metodou?

Co je Lip Lift?

Trvalé zvětšení rtů chirurgickým zákrokem, při kterém se zmenší vzdálenost mezi horním rtem a nosními dírkami.

Jak zvětšit rty

Možností je hned několik:

 • Zvětšení rtů vlastním tukem
 • Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou
 • Trvalé zvětšení rtů – celkem se provádí tři typy lip liftu: Bull-Horn Lip Lift (řez pod nosem do tvaru býčího rohu), Italian Lip lift a Gull-Wing Lip Lift (zvýšení červeného zbarvení rtů)

V tomto článku vám podrobně popíšeme metodu Bull-Horn Lip Liftu.

Co je Bull-Horn Lip Lift

Bull-Horn Lip Lift (chirurgické zvětšení rtu) je efektivní a elegantní elevace horního rtu, při které je dosaženo zvětšení červeně rtu a jejího obsahu. Je to minimálně invazivní metoda díky tomu, že se provádí jediným řezem těsně pod nosními dírkami a pod kořenem nosu.

Výhody chirurgického zvětšení rtů

 • dlouhodobý efekt
 • okamžitě viditelný výsledek
 • zákrok probíhá v lokální anestezii
 • nevyžaduje dlouhodobou rekonvalescenci
 • přirozený výsledek

Pro koho je zákrok vhodný

Největšího efektu se docílí u pacientů s úzkým horním rtem a zároveň větším prostorem (více než 1,5 cm) mezi nosem a červení horního rtu.

Vzdálenost mezi červení horního rtu a nosem se s věkem zvětšuje. Proto se techniky lip liftu využívá při omlazení obličeje. Velmi často se indikuje u pacientek, které budou podstupovat plastiku obličeje (Facelift). Philtrum může být větší i z genetických důvodů.

Zákrok si velmi oblíbili i klienti, kteří nemají vidět horní zuby při mluvení. Chirurgickým liftingem horního rtu se tento drobný problém odstraní jednou provždy. Jste vhodným kandidátem i vy? Zkuste si stoupnout před zrcadlo a mírně otevřít pusu. Vidíte své horní zuby? Pokud ne, je pro vás chirurgický lifting správným řešením.

Průběh chirurgického zvětšení rtů

Před samotným zákrokem vás čeká konzultace, kde se s chirurgem přesně domluvíte na finální podobě rtů. Dále si od vás zjistí anamnézu, medikaci a zhodnotí váš celkový zdravotní stav.

Operaci se provádí v lokální anestezii. Délka celého výkonu je 45-60 minut. Plastický chirurg si přesně rozkreslí, kterou část pozvedne a odstraní nadbytek kůže. Philtrum se upravím do esteticky ideální vzdálenosti, která vytvoří krásnou tvář a mladý vzhled. Jizvy se ukryjí v linii nosních dírek. Po zákroku je místo překryto sterilním krytím.

Rekonvalescence

Výkon se provádí ambulantně a v lokální anestezii. Bezprostředně po něm tak můžete odejít domů. Doprovod se doporučuje, ale není nutný. Dokonce bez větších potíží zvládnete řídit auto.

Po operaci se objevují mírné otoky a modřinky, které by měly do 7-10 dnů ustoupit a zmizet. V rozmezí 5.-7. dne se odstraňují stehy.

Po zákroku se doporučuje týden klidový režim a dva dny místo řezu opatrně chladit. Čištění zubů provádějte velmi jemně, aby nedošlo k potrhání stehů.

Zhruba týden je dobré konzumovat spíše kašovitou stravu a vyhnout se ostrým a kořeněným jídlům.

Asi po 10 dnech se vrací hybnost a mimika rtů do normálu. Dočasně můžete mít horní ret citlivější, ale po pár týdnech se vše vrátí do normálu.

Zhruba týden není možné na místo nanášet make-up. Jednoduše řečeno, až vám lékař odstraní jizvy, lze používat běžnou kosmetiku.

Výsledný efekt

Jizvy po operaci nejsou viditelné, protože se ukrývají v přirozené linii nosních dírek. Výsledný efekt je okamžitý a trvalý.

Komplikace po zvětšení rtů chirurgicky

Občas se mohou objevit:

 • krevní sraženiny
 • ztráta citlivosti
 • otoky
 • jemné zjizvení

Kontraindikace

 • infekce koutků úst
 • opar
 • akné v operované části

Cena zvětšení rtů chirurgicky

Lip Lift na naší klinice stojí 23 900 Kč.

Související zákroky

Zvětšení rtu

od 15 000 Kč

lokální anestezie