fbpx

Lifting krku (Necklift)

Pomocí Faceliftu nebo speciálního liftingu je možné odstranit přebytečnou kůži na krku. Důvodem je nedostatečná hydratace a stárnutí pokožky. Jak se zbavit druhé brady? Pro lepší efekt je možné použít i liposukci a drobné řezy, které nadbytečnou kůži z krku odstraní. 

Výhody Neckliftu

 • okamžitý a dlouhodobý efekt
 • omlazení obličeje i krku
 • odstraní vrásky na krku a povadlou kůži
 • zpevní pokožku
 • krátká rekonvalescence
 • efekt 6-8 let

Pro koho je zákrok vhodný

Lifting krku je vhodný v případě, že vás trápí povolenější kůže a neinvazivní metody jsou bez výsledku. Zákrok mohou podstoupit muži i ženy. Nejčastějšími kandidáty jsou klienti ve věku 45-60 let. Ale stejně tak je možné zákrok provést i u mladších žen i mužů. 

Před operací

Velmi často se lifting krku provádí společně s plastickou operací obličeje. Proto je velmi důležité si na konzultaci s chirurgem vše vysvětlit a rozhodnout se, co pro vás bude ideálním řešením. 

Na předoperační konzultaci vám operatér ukáže, kde bude veden řez, co vše je třeba u vás udělat pro maximální výsledek, vysvětlí průběh operace a pooperační režim. Společně proberete váš zdravotní stav a vámi užívané léky. 

Lifting krku je chirurgický zákrok, takže je nutné podstoupit předoperační vyšetření – EKG a odběr krve. 

Jak lifting krku probíhá

Dle rozsahu výkonu se zvolí lokální nebo celková anestezie. Na operačním sále budete zhruba 1-2 hodiny.

Operatér odstraněním kůže a vytvarováním svalů dokáže neskutečné změny v celkovém vzhledu. Řez je veden za uchem směrem do vlasové části. V případě kombinace liposukce se tuk odstraňuje z jednoho drobného řezu pod bradou.

Po výkonu odcházíte domů. Vždy je dobré domluvit si doprovod.

Metoda liftingu krku: Signature express lift

Jedná o zákrok v lokální anestezii s okamžitým efektem a přirozeným výsledkem. Od tradičních metod, kdy se kůže vytahovala do stran, se Signature express lift liší hlavně tím, že je velmi šetrný a efekt okamžitý a dlouhotrvající. Odstraní se nadbytečná kůže, a tím se ošetřovaná oblast krásně vypne.

Rekonvalescence po liftingu krku

Pokud podstoupíte zákrok v celkové anestezii, je nutné strávit jednu noc na klinice. V případě lokální anestezie odcházíte po výkonu domu. 

Jizva
Drobné jizvičky se ukryjí v záhybech tak, aby byly co nejméně vidět. Nemějte strach z nevzhledných jizev. Oblast tváře a krku se hojí extrémně dobře, protože jde o nejprokrvenější část těla.

Hojení

Základní doba hojení je zhruba 10 dní. 

Elastická bandáž

Ihned po zákroku vám bude nasazena elastická bandáž. Důležité je, abyste ji nosili poctive dva týdny. Má velký vliv na finální výsledek.

Modřiny a otoky

Otoky a modřiny se objevují zcela běžně. Zmizet by měly do dvou týdnů. Po poradě s lékařem můžete místa opatrně chladit.

Klidový režim

Alespoň týden po liftingu krku je nutné dodržovat klidový režim a nechat tělu dostatek prostoru pro regeneraci. Návrat do práce se odvíjí od typu povolání. Pokud máte namáhavou práci, nebo se pohybujete v prašném prostředí, bude nutné doma zůstat cca 2-3 týdny.

Sport, fyzická zátěž a opalování

Ke sportu se můžete vrátit zhruba po 8 týdnech. Přidávejte si pohyb pomalu a naslouchejte svému tělu. Půl roku od zákroku nevystavujte jizvy slunečnímu záření, soláriu a infrasauně.

Výsledný efekt

Konečný výsledek můžete zhodnotit po ustoupení otoků – tedy po 14 dnech. 

Kontraindikace po plastické operaci krku

Zákrok není možné podstoupit, když:

 • je kůže ve špatném stavu
 • v oblasti krku je zánětlivé akné
 • trpíte poruchou srážlivosti krve
 • vás trápí cévní poruchy
 • máte cukrovku
 • léčíte se s onkologickým onemocněním

Komplikace po Neckliftu

Po zákroku se mohou objevit komplikace spojené s chirurgickým výkonem – vyšší krvácivost, infekce, horečky

Specifické komplikace:

 • ztráta vlasů v oblasti jizvy
 • nespokojenost s estetickým výsledkem
 • poruchy citlivosti v oblasti ušních lalůčků

Cena Liftingu krku

Cena plastické operace krku je od 20 000 Kč. Finální částka se odvíjí od domluvy s operatérem. Zda půjde jen o lifting krku, nebo kombinaci s Faceliftingem a liposukcí podbradku. 

Související zákroky

Ceník

Vstupní konzultace

1 000 Kč

Necklift

od 40 000 Kč

Full Face and Neck Lift

od 65 000 Kč