fbpx

Modelace a zvětšení hýždí a lýtek

Pokles zadečku a nedostatek objemu může být pro některé klienty a klientky značným problémem. Augmentace hýždí nebývá tak častým požadavkem, což je škoda, zákrok je velmi efektivní a přináší trvalou úpravu velikosti a tvaru zadečku.

Co je zvětšení hýždí (gluteoplastika, augmentace hýždí)

Jedná se o lifting hýždí, zvětšení zadečku implantáty. Společně se získáním objemu lze pracovat s tvarem a modelovat hýždě k požadovanému výsledku. Pro augmentaci se používají speciální gluteální (hýžďové) implantáty. 

“V Americe a Latinské Americe je zvětšení či vymodelování hýždí s pomocí silikonových implantátů celkem vyhledávaným zákrokem. V tuzemsku se však stále jedná o výjimečnou plastickou operaci a zkušenost s ní má jen minimum našich chirurgů. Je to ale právě zkušenost a volba vhodného postupu (modelace či zvětšení), která má na výsledek zásadní vliv. Pokud tedy uvažujete o zvětšení pozadí, svého operatéra vybírejte velmi pečlivě. Já sám ve své praxi volím postup operace podle uznávaného doktora Gonzalese, se kterým jsem měl tu čest několik plastických operací hýždí provést,” vysvětluje MUDr. Patrik Paulis

Metody zvětšení a modelace hýždí

Modelace nebo zvětšení? Jedná se o dvě odlišně věci. 

 1. Pokles zadečku: Řešením může být tzv. lifting hýždí metodou Silhouette. 
 2. Nedostatečná velikost hýždí: V případě, že budeme řešit objem, pak jsou vždy ideální volbou gluteální implantáty či vlastní tuk.

Metody zvětšení:

  1. Pomocí hýžďových implantátů (gluteálních): kulaté, mandlový tvar, oválné. Implantáty připomínají svým charakterem spíše sval, než žlázu. Umisťují se pod hýžďový sval. Výsledek určuje rozměr pánve i množství vlastního tuku.
  2. Vlastním tukem (Lipofilling, Brasilian Butt Lift): Pro zvětšení hýždí lze použít i vlastní tukovou tkáň. Je ale důležité vědět, že s vlastním tukem jde dělat spíše menší úpravy a korekce.
 • Pomocí kožně–tukový laloků

Pro koho je zákrok vhodný

Pro všechny muže a ženy, které trápí velikost či tvar hýždí.

Před zákrokem

Nejprve vás čeká konzultace, na které vám plastický chirurg vysvětlí vše o zákroku a následné rekonvalescenci.

Protože se augmentace hýždí provádí v celkové anestezii, je nutné udělat běžné předoperační vyšetření – krevní obraz, EKG.

Jak zvětšení zadečku probíhá

Zákrok se provádí v celkové anestezii a trvá 11,5 hodiny. Řez se vede přesně mezi půlkami. Následně se vloží silikonový implantát přímo do svalu. Rána se zašívá samovstřebatelnými stehy.

Jizva bývá o délce 8 cm, ale je kompletně ukrytá mezi půlkami.

Pokud by se jednalo o drobnou úpravu, lze vzít vlastní tuk klienta či klientky z oblasti břicha, stehen, boků. Předpokladem je dostatečné množství nadbytečného tuku.

Rekonvalescence po augmentaci hýždí

Hospitalizace

Klient na klinice zůstává 1-2 dny.

Kontrola

Po 35 dnech si vás pozveme na další kontrolu.

Klidový režim

Dodržování klidového režimu má velký vliv na konečný výsledek. Náročným aktivitám se vyhýbejte cca 8 týdnů.

Kompresní prádlo

Pro co nejlepší výsledek je důležité nosit speciální kompresní návlek zhruba 2 měsíce. Při fyzických aktivitách je dobré mít kompresní kalhoty až 12 týdnů i déle. Záleží i na vašem pocitu a doporučení chirurga dle vašeho individuálního hojení.

Spánek

Po dobu 4-5 týdnů je nutné spát na břiše. Ideálně vyčkejte na přesné pokynu od operatéra. 

Sezení

Přibližně 2 týdny se doporučuje spíše chodit, případně ležet na břiše.

Zaměstnání

Pokud bude vše po operaci v pořádku, můžete se po 23 týdnech vrátit do zaměstnání. Předpokladem ale je, že neděláte fyzicky náročnou práci. 

Fyzická námaha a sport

Lehkou fyzickou námahu je možné provádět po 4 týdnech od operace. Další aktivity až po 6-8 týdnech. Dbejte pokynů operatéra.

Efekt a výsledek výplně hýždí

Po 8 týdnech lze výsledek považovat za konečný. Augmentací a modelací získáte kulaté pozadí, které je souměrné s celou postavou. Efekt je trvalý a zákrok není potřeba opakovat. 

Kontraindikace

 • autoimunitní onemocnění
 • vysoký krevní tlak
 • poruchy srážlivosti krve

Více se dozvíte na konzultaci s lékařem. Tyto kontraindikace neznamenají, že nemůžete zákrok podstoupit, pouze je důležité vše probrat s operatérem.

Komplikace

Komplikace u tohoto typu zákroku jsou minimální. Všechny informace vám sdělí plastický chirurg na konzultaci.

 • krvácení
 • otoky
 • modřiny
 • serom

Zvětšení hýždí: Cena

Zvětšení hýždí implantáty stojí od 55 000 Kč. V ceně není uvedena částka za silikonový implantát. Cena Brasilian Butt Lift (vlastním tukem) začíná na 80 000 Kč. Lifting hýždí v celkové anestezii stojí od 45 000 Kč. 

Zvětšení a modelace lýtek

Jak pomoci s extrémně štíhlými, asymetrickými a plochými lýtky? Modelace lýtek silikonovými implantáty může být efektivním a trvalým řešením. Implantáty dotvarují svalstvo lýtek tak, že budete maximálně spokojeni a výsledek je zcela přirozený. 

“Někdy ani vytrvalým cvičením není možné změnit genetickou predispozici. A právě tehdy je vhodné přistoupit k operačnímu řešení s využitím implantátů. Než se však odhodláte k samotnému zákroku, zvu vás na osobní konzultaci, na které vám vysvětlím vše potřebné. Objasním vám princip plastické operace, navrhnu vhodný tvar a velikost implantátů a nastíním předpokládaný výsledek zákroku. Jedině dokonalá informovanost povede k vaší plné spokojenosti,“ vysvětluje MUDr. Paulis

Pro koho je zvětšení lýtek vhodná

Pro muže i ženy, které trápí asymetrie, štíhlost či plochost lýtek.

Konzultace a předoperační vyšetření

Na konzultaci s plastickým chirurgem se dozvíte vše o implantátech, průběhu operace i pooperační péči. Kromě setkání s operatérem vás čeká klasické předoperační vyšetření, které je nutné podstoupit u všech zákroků v celkové narkóze EKG, laboratorní vyšetření.

Průběh zákroku

Augmentace a modelace lýtek probíhá v celkové anestezii. Řez se vede v podkolenní jamce, aby výsledná jizva nebyla znatelná. Řez je dlouhý okolo 5 cm. Pod svalovou tkáň se vloží silikonový implantát, který není vypouklý ani hmatatelný a v současné době mají tyto implantáty doživotní záruku. Díky uložení se docílí pevnosti lýtka a většího objemu. 

Rekonvalescence po zvětšení a modelaci lýtek

Hospitalizace

Klient je po zákroku u nás na klinice 12 dny.

Kontrola

Po 7 dnech od zákroku.

Klidový režim

Zhruba 4 týdny je důležité se šetřit.

Kompresní prádlo

4 týdny se nosí tlakové návleky. Dále je vhodné nosit při fyzické námaze a sportu. 

Masáže

Velmi vhodné jsou i tlakové masáže, které pomáhají předejít vzniku vazivového pouzdra kolem implantátu.

Zaměstnání

Pokud bude vše v naprostém pořádku, do zaměstnání se můžete vrátit po 2 týdnech. Nesmíte však dělat fyzicky náročnou práci, jinak je nutné vyčkat s návratem do zaměstnání 46 týdnů.

Fyzická námaha a sport

Lehčí námahu je možné dělat po 4 týdnech. Bez omezení je možné být až po 8 týdnech.

Výsledný efekt

Plastická operace lýtek má trvalý efekt a zákrok není nutné podstupovat opakovaně. Konečnou velikost a tvar lýtek je možné hodnotit po 2-3 měsících od plastické operace.

Kontraindikace a možné komplikace

Jako každý zákrok v celkové anestezii, i tento může velmi zřídka přinést komplikace:

 • krvácení
 • infekce
 • otoky
 • modřiny
 • vazivové pouzdro kolem implantátu

Kontraindikace:

 • autoimunitní onemocnění
 • vysoký krevní tlak
 • poruchy srážlivosti krve

Zvětšení lýtek: Cena

Cena za zvětšení lýtek implantátem je od 45 000 Kč. V částce není zahrnutý vybraný silikonový implantát a anestezie. Kompletní cenu se dozvíte na konzultaci.

Související zákroky

Ceník

Vstupní konzultace

1 000 Kč

Zvětšení hýždí implantátem

od 55 000 Kč

cena nezahrnuje vybraný silikonový implantát, celková anestezie

Zvětšení hýždí vlastním tukem (Brasilian Butt Lift)

od 80 000 Kč

celková anestezie

Lift hýždí

od 45 000 Kč

celková anestezie

Zvětšení lýtek implantátem

od 45 000 Kč

cena nezahrnuje vybraný silikonový implantát, celková anestezie