fbpx

Reaugmentace

Zákrok, který se provádí pro výměnu prsních implantátů. Důvodů může být několik – touha po ještě větším dekoltu, kapsulární kontraktura, přetočení implantátu a další.

Výměna prsních implantátů: Jaké jsou důvody?

 • Zvětšení prsou – nejste spokojená s výběrem velikosti prsních implantátů
 • Změna umístění implantátu – nebylo zvolené správné umístění
 • Kapsulární kontraktura – kolem implantátu se utvořila pevná kapsa a prso stahuje, způsobuje bolest a deformitu prsu
 • Přetočení implantátu – stává se velmi zřídka, pak je nutné implantát buď přetočit a nechat, nebo zcela vyměnit, největší problém je přetočení u anatomického implantátu, prsa změní tvar
 • Prasknutí implantátu (ruptura) – opotřebením může obal implantátu velmi zřídka prasknout, pak je nutné implantát vyměnit
 • Preventivní výměna implantátu – výrobci uvádí, že je vhodné prsní implantáty po 10-15 letech měnit, pokud je implantát v pořádku, není to nutné, jedná se pouze o doporučení
 • Změna tvaru – věkem se prsa mění, ztrácí pružnost, stejně tak se mění vaše postava, stává se, že ženy pak chtějí větší/menší implantáty a společně i s modelací prsou

Před operací

Jedná se o chirurgický zákrok, proto je nutné na konzultaci s lékařem probrat váš zdravotní stav, léky, které užíváte a zhodnotit možnost výměny implantátů.

Samozřejmostí je předoperační vyšetření – EKG, krevní obraz a v případě plastiky prsou ještě sono. Někdy je potřeba doplnit vyšetření o magnetickou rezonanci, důvodem je přesně určení v případě prasklého implantátu. Stává se, že na sonu se implantát klasifikuje jako prasklý, ale nemusí tomu tak být.

Jak probíhá reaugmentace?

Celkově zákrok probíhá asi 1,5 hodiny a v celkové anestezii. Jak je to s hrazením implantátů a zákroku v případě reagumentace?

Preventivní výměna prsních implantátů

Distributoři i zdravotnické organizace doporučují preventivní výměnu implantátů po 10-15 letech. Není to ale nutností. Pokud chodíte na pravidelné kontroly a implantát je v pořádku, na reoperaci nemusíte. Tento zákrok i nové implantáty si klientky hradí samy.

Operace probíhá stejně, jako u první augmentace prsou. Druhá operace nebývá už tolik bolestivá. Vše je ale hodně individuální.

Výměna implantátů z důvodu kapsulární kontraktury

Před operací vás čeká sono nebo mamograf, kde se jasně určí, že jde o kapsulární kontrakturu. Příznakem kapsulární kontraktury je:

 • bolest prsou
 • deformita prsou
 • změna velikosti
 • pálení

V případě komplikace byste se měli obracet na plastického chirurga, který vám operaci dělal, nebo alespoň se objednejte k plastickému chirurgovi, který nabízí značku implantátů, co máte vy. Důvod je jednoduchý, na kapsulární kontrakturu se u mnoha značek vztahuje záruka, tedy nebudete muset hradit prsní implantáty.

Na konzultaci budete potřebovat pas implantátu, nebo správu, jaký máte typ a značku implantátu (pokud nejdete ke svému operatérovy) a vyšetření z ultrazvuku.

Operatér zhodnotí stav, zjistí, zda se na prsní implantáty vztahuje záruka a podle toho postupuje.

Nevhodné umístění nebo velikost implantátů

Výběr velikost implantátu je na operatérovi a klientce. Po vzájemné dohodě se zvolí i umístění. Může se stát, že se klientka po operaci dostatečně nezžije s velikostí či umístěním (pod sval, pod žlázu). V takovém případě je možné provést reaugmentaci a vybrat jiný implantát a uložení (pokud dovolí tělo klientky), ale kompletní zákrok i implantáty si klientka hradí sama.

Nejkratší doba mezi operacemi by měla být 6 měsíců, ideálně rok.

Výměna prsních implantátů kvůli prasknutí (ruptuře)

Opět budete potřebovat pas implantátu a vyšetření na sono. V případě ruptury se někdy doplňuje i magnetická resonance. Lékař by měl pracovat se značkou implantátů, aby mohl v případě prokázané komplikace řešit reklamaci.  Záruční program se vztahuje většinou jen na implantáty. Náklady s operací si budete muset uhradit z vlastních nákladů.

Operace probíhá stejně, jako klasická augmentace. Shodná je i doba rekonvalescence.

Rekonvalescence po výměně implantátů

Jednu noc jste hospitalizované na klinice a druhý den už můžete domů. I v případě výměny prsních implantátů je nutné nosit 4-6 týdnů kompresní prádlo a dodržovat klid. Kompletní přehled rekonvalescence a péče o jizvy po augmentaci najdete zde >>

Kontraindikace

 • autoimunitní onemocnění
 • zánět prsu
 • nádor prsu

Cena výměny prsních implantátů

Cena bývá podobná jako u první augmentace. Operace vychází od 45 000 Kč a implantáty od 25 000 Kč.

Související zákroky

Ceník

Vstupní konzultace

1 000 Kč

Cena

od 45 000 Kč

(cena nezahrnuje vybraný silikonový implantát)

Cena za pár implantátů

od 25 000 Kč