fbpx
Signature Clinic

O nás

Klinika The Signature Clinic and Spa tvoří místo , kde je o ženy postaráno s pomocí uznávaných lékařů a kde se každá žena cítí dobře a přirozeně. To byla moje hlavní vize, když jsem vytvářela koncept této kliniky.

Žena, která podstupuje jakýkoli zákrok, byť drobně kosmetický, se musí cítit uvolněně a rozhodně ne pod tlakem. Náš přístup je naprosto odlišný! Přejeme si, aby se klientky u nás cítily výborně, relaxovaně a po zákroku spokojeně. Naše klinika je místem, kam se všichni rádi vrací. V Signature si po zákroku mohou naše klientky vypít kávu s kamarádkou v krásné lounge s krbem, kde každého ohromí domácí atmosféra. Místo je navrženo tak, aby si tam společně mohly ženy jen tak posedět a odpočinout. Na naší klinice máme transparentně dané ceny, kde je jasně uvedeno, kolik bude zákrok stát. Oproti jiným klinikám tím chceme zabránit nepříjemným situacím, kdy jsou klienti jinde zaskočeni finální cenou. Záleží nám na všeobecné pohodě a férové transparentní jednání je toho základem.

Osobní přístup, kvalita naší práce i kosmetiky, kterou používáme, a v neposlední řadě i čas, který klientům beze spěchu věnujeme , jsou základem naší filosofie. Nikam nepospícháme, klientka se musí cítit dobře, v klidu a mít čas se zeptat na vše potřebné a někdy i jen tak povídat. Jen tak zjistíme o přímo od našich klientů jejich preference, obavy i představy a podle nich budujeme naše služby.

Hlavní je spokojenost klienta.

Naše klinika je pro všechny ženy v každém věku!

Rozhovor

Mudr. Lucia Hrabovská je praktickou a estetickou lékařkou, která své zkušenosti sbírá po celém světě, aby je mohla přinést i sem k nám do České Republiky. Její know how je právě v přirozené kráse a osobním přístupu, se kterým ke svým klientkám přistupuje.

Lucie, jak jste se dostala od práce praktického lékaře k estetické medicíně?

Díky mé kamarádce, která pracuje jako plastický chirurg. Její práce mne tak fascinovala, že jsem se o estetickou medicínu začala zajímat daleko víc do hloubky. Začala jsem sledovat práce zahraničních klinik a jednotlivých doktorů. A tím, jak můj zájem o tento obor rostl, najednou jsem věděla, že to je ONO. Že estetická medicína je cesta, kterou chci jít.

Jaká ta cesta stát se estetickou lékařkou byla? Kde jste získávala zkušenosti?

Co si budeme povídat. Cesta lékaře, ať už je obor jakýkoliv, nikdy nekončí. Stále je co se učit, objevovat a zkoušet. Ale zkušenosti jsem sbírala a sbírám v zahraničí na těch (pro mne) nejlepších klinikách. Spoustu znalostí a poznatků jsem si odnesla třeba od lékařů z londýnské Consultant Clinic, díky které jsem si uvědomila, že i v estetické medicíně vás může bavit jeden zákrok víc než ostatní.

Paní doktorko a jaká je vaše práce v estetické medicíně, na co se přímo specializujete?

Specializuji se na obličej. Je to část, která o nás řekne mnoho. Někdy i víc, než bychom sami chtěli. Mimické vrásky, stařecké vrásky, různé asymetrické nesrovnalosti… s tím vším si umím hrát tak, aby tvář stále vypadala jako tvář a ne jako maska. Sama miluji přirozenou krásu, proto opravdu dbám na to, aby všechny mé zákroky byly pro klientku znatelné, pro druhé nepoznatelné. Zkrátka aby klientka, která si prošla mýma rukama vypadala krásně, svěže a stále přirozeně.

Jak pracujete s vašima klientkama?

Tak, aby se každá z nich cítila krásná a hlavně svá. Dbám na osobní přístup, proto jsou u mne konzultace před samotným zákrokem opravdu velmi důležité.
Vždy vyslechnu požadavky klientky, pak řeknu své návrhy a společně se vždy dobereme k výsledku, který je pro obě strany dokonalý.

Stalo se vám někdy, že jste klientku odmítla, díky jejím požadavkům?

Ano. Již se to neděje tak často, protože je opravdu doba, kdy všechny ženy tíhnou k té přirozené kráse a nepřehnaným zákrokům. Ale párkrát se mi to stalo. Nechci někomu dělat větší rty než který jeho obličej unese, nechci někomu píchat botox do části, ve které to nepotřebuje. Vždyť bych sama sobě dělala špatnou vizitku.

Lucie, jak vnímáte krásu? Jak vypadá nebo co je podle vás krása?

Krása je pro každého jiná. Každý z nás ji vidí svýma očima. Pakliže jsme vyrovnaní sami se sebou, se svým životem a bereme vše s nadhledem, začne z nás vyzařovat něco, co se už opravdovou krásou nazývat dá a na které se shodneme snad všichni. Ale ať tady moc nefilozofujeme, zkusím vám odpověď na to, jak vnímám krásu v estetické medicíně já.
Víte, vždy se snažím se ženou pracovat tak, abych doslova a do písmene “vypíchla” v jejím obličeji to, co je potřeba. I v estetické medicíně je třeba vědět, že krása je i v těch nedokonalostech, protože právě ony nás dělají těmi, kdo jsme. Tvoří naši osobnost. Když to shrnu, tak krása je pro mne ta přirozená, jen i k ní je třeba někdy dopomoci.

Zaujal mne ten nadhled, o kterém jste mluvila. Jako ženu by mne zajímalo, jak se k němu dopracovat?

Nadhled. Dopracovat se k této vlastnosti je pro každého jinak dlouhá cesta. Někomu stačí pouhých pár vteřin, někdo si k němu dojde až za dlouhé roky. A někdo vůbec.
Každopádně je třeba na sobě neustále pracovat. Ve všech směrech. Ale pokud se tu bavíme o vzhledu, tak nejlepší je přijmout samu sebe i s tím, co nám vadí. Ale nerezignovat. Nemávnout nad tím rukou. Nemávnout rukou nad svým tělem, ale něco pro jeho změnu dělat. To znamená: najít si čas na samu sebe. Ať už se jedná o cvičení, pravidelnou stravu nebo právě na návštěvu estetického doktora. Tím, jak si ten čas pro sebe uděláme, budeme mít i víc času na myšlenky a na to si všechno v hlavě pomalu srovnat. A čim víc srovnaných myšlenek, tím cesta k nadhledu blíž.

To zní krásně! A máte nějaké klientky, které jsou spokojené samy se sebou?

Mám. A je jich hodně. Mám pocit, že ženy začínají být vyrovnané stále více. Proto mě má práce opravdu baví. Nejsem tak nucena z nich dělat umělé atrapy bez miminky.

Líbí se mi, jak o tom všem mluvíte. Předpokládám, že v době sociálních sítí máte i svůj pracovní profil, kde se o vás, o vaších myšlenkách a o vaší práci mohou lidé dozvědět víc.

Ano, mám. Sice nejsem tak aktivní jako ostatní, ale mám. Na Instagramu mne najdete jako @dr.hrabovska. Sdílím tam především svoji práci, ale nezapomenu to občas odlehčit i něčím jiným 🙂

Lucie, kde vás klientky mohou najít?

V Praze na mé klinice The Signature Clinic, která se co nevidět “o něco málo” rozroste.

Chystáte něco nového? Můžete nám prozradit víc?

Ano. Klinika The Signature Clinic se rozroste o pár velmi šikovných rukou, které patří velmi uznávaným estetickým lékařům v České Republice. Můžu zatím prozradit jen to, že kromě zkrášlujících zákroků se u nás budete moct objednat na zákroky spojené s péčí o tělo a zdraví – zeštíhlující procedury, dále pak moderní léčbu křečových žil ve všech stádiích a mimo jiné i preventivní medicínu (krevní testy, infuze vitaminu C a mnoho dalších). Veškeré informace budeme zveřejňovat na našem instagramovém účtu signatureclinic.cz. A ještě vám prozradím to, že se na vše neskutečně těším!

To zní skvěle a můžu se ještě přece jen zeptat – v čem bude vaše klinika jiná? Troufnu si říct, že jich je v Praze opravdu hodně.

Chápu, kam tím míříte. Ano, klinik, které nabízejí estetické zákroky a šikovné lékaře je hodně. Já jsem však chtěla vytvořit kliniku, která bude podle mých představ. Tedy takovou, která bude mít nejen ty uznávané lékaře, ale bude hlavně pro všechny. Bez rozdílu. Proto máme i jasně dané ceny, které se nepohybují a které nešplhají do závratných výšin. Vždycky jsem ke svým klientkám přistupovala víc osobně a nejen proto, že taková jsem, ale také proto, že je to znát i na výsledku – vždyť není nic lepšího než krásné osobní vztahy s klientkami. Proto bude mít i klinika takový přístup. Osobní. Navíc tomu bude přizpůsobené i prostředí, aby se u nás všichni cítili pohodlně, krásně a aby nikdo neměl pocit, že to u nás funguje jako na běžícím páse. Naopak. Klientky si budou moct vychutnat ten svůj čas v krásném lounge(y) s krbem, kde si mohou před zákrokem či po zákroku vychutnat kávu nebo si jen tak číst v designových knížkách. Zkrátka to bude prostor, který mě osobně v Praze chyběl. Hlavně bez dlouhých čekacích termínů.

Tak to zní skvěle! Lucie, vím, že jste máma tři dětí, jak tohle všechno zvládáte?

To je dobrá otázka! A děkuji za ni! V Česku nemáme babičku ani jednu, takže je to na mne, na mé drahé polovičce a bývalém manželovi, se kterým máme jako rodina nádherný vztah. A já tak děkuji někomu tam nahoře za to,že to takhle mohu nádherně skloubit a mít čas jak na děti, tak svoji práci. A jelikož vím, že to to tak nemají všichni, tak na klinice bude i možnost hlídání dětí v dětském koutku, který je přizpůsobený jak těm menším, tak i větším dětem. I na to jsem při budování kliniky myslela.

Moc se těším, až kliniku otevřete a přeji mnoho úspěchů. Děkuji za rozhovor.
Ale dovolím si přeci jen ještě jednu otázku: co byste vzkázala ženám, které se chystají na jakýkoliv zákrok?

I já děkuji za příjemný rozhovor a budu se na Vás těšit. Stejně jako na naše (a nejen naše) nové klientky, kterým bych vzkázala přesně tohle:
Vybírejte si své estetické lékaře podle toho, jak na vás působí. Sledujte dlouhodobě jejich práci a cit pro všechno, co se vizuální stránky týče. Jestli někdo může vyhovovat vaší kamarádce či někomu, koho sledujete na sociálních sítích, nemusí vyhovovat vám. Při výběru se řiďte svým pocitem a raději si dejte na čas při rozhodování. Vyplatí se to. Jde přece o vás 🙂