fbpx

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou přináší celou řadu výhod. Její aplikací lze řešit asymetrii rtů, úzké rty, pokleslé koutky i vrásky nad horním rtem. Vyplnění rtů kyselinou hyaluronovou je minimálně bolestivým zákrokem s přirozeným a okamžitým efektem.

Zvětšení rtů: Chirurgicky nebo kyselinou hyaluronovou?

Jak zvětšit rty? Existují dva základní způsoby. Prvním z nich je chirurgické zvětšení, druhou možností jsou méně invazivní injekční výplně rtů.

Velmi oblíbenou metodou se stalo právě zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou. Výsledek je přirozený a navíc jde o látku tělu vlastní, tedy je organismem velmi dobře přijímána.

Vše o kyselině hyaluronové

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského těla. Najdete ji ve střední vrstvě kůže. Během stárnutí množství kyseliny hyaluronové v těle přirozeně klesá.

V estetické medicíně je velmi oblíbená proto, že dokáže udržovat pleť hydratovanou a velmi jemně řešit asymetrie rtů a odstranit vrásky.

Na trhu je celá řada injekčních výplní na bázi kyseliny hyaluronové. Liší se od sebe koncentrací, složením, viskozitou a zasíťováním. Některé z nich jsou i v kombinaci s anestetickými látkami a antioxidanty.

Pro zvětšení rtů se obvykle využívá nezasíťovaná kyselina hyaluronová, která nejvíce hydratuje a velmi pomalu se vstřebává.

Před aplikací kyseliny hyaluronové do rtů

Přibližně 7-10 dní před zákrokem se doporučuje vynechat léky na ředění krve.

Konzultaci a zákrok je možné domluvit na ten samý den. S lékařkou proberete, co vás na tvaru vašich rtů nejvíce trápí, ona navrhne řešení a následně je možné přistoupit k samotnému zvětšení rtů.

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Aplikace injekčních výplní trvá 30-60 minut. Před samotným šetřením se na rty nanese znecitlivující krém. Kyselina hyaluronová se aplikuje velmi tenkou jehlou, případně se používají kanyly.

Na naší klinice upřednostňujeme postupnou aplikaci. Tedy raději klientku pozveme 2x a kyselinu hyaluronovou doplníme dle potřeby. Díky tomu dosáhneme přirozeného výsledku a nehrozí tak vznik “kačeřích” rtů.

Výsledek po aplikaci kyseliny hyaluronové je vidět okamžitě po zákroku. 

Rekonvalescence po aplikaci kyseliny hyaluronové

V rámci rekonvalescence se mohou objevit drobné otoky, zčervenání a modřinky, které do 3 dnů zmizí. Ošetřované místo se doporučuje opatrně chladit. Kůže na rtech je velmi tenká a citlivá, proto ji chlaďte ideálně přes utěrku, případně šátek.

Přibližně týden po aplikaci injekčních výplní se vyhýbejte extrémním výkyvům teplot. Určitě se nedoporučuje solárium, opalování, sauna, chodit ven v mrazivém počasí. Vyhněte se i fyzické námaze.

Efekt zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Výplň rtů kyselinou hyaluronovou má okamžitý výsledek. Nutné je však říct, že injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové nemají trvalý efekt.

Efekt zvětšení rtů vydrží přibližně 6-8 měsíců. Jak už jsme zmiňovali, jedná se o látku tělu vlastní, proto není nic neobvyklého, že i po injekčních výplních se kyselina hyaluronová z těla přirozeně a pomalu odbourává.

Vliv na délku trvání výsledku má technika aplikování, typ výplně, metabolismus, množství mimiky, věk a životní styl.

Kontraindikace po zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Ošetření není vhodné pro:

  • osoby s poruchou srážlivosti krve
  • těhotné a kojící
  • osoby užívající léky na ředění krve
  • osoby s autoimunitním onemocněním
  • osoby se zánětlivým onemocněním kůže – akné, herpes

Zvětšení rtů není možné provést, pokud máte opar. Dobře si také rozplánujte návštěvu u zubaře, pár dní po aplikaci kyseliny hyaluronové se nedoporučuje intenzivnější a delší otevírání úst.

Také se doporučuje výplně rtů kyselinou hyaluronovou nepodstupovat krátce po dentální hygieně a infekčním onemocnění ORL charakteru.

Možné komplikace po zvětšení rtů

Naše klinika se přímo specializuje na injekční výplně kyselinou hyaluronovou, tedy můžeme s jistotou říci, že komplikace se v rámci ošetření objevují velmi zřídka.

Hrudky a nerovnosti

Objevují se po špatné a nerovnoměrné aplikaci. Proto je dobré vždy aplikovat méně kyseliny hyaluronové, počkat, až ustoupí otoky a případně doupravit opakovanou korekcí.

Otoky

Malé otoky jsou po zákroku zcela normální. Pokud trvají déle jak týden, určitě je třeba řešit s ošetřujícím lékařem.

Alergie

Na kyselinu hyaluronovou alergii mít nemůžete, jde o látku, která je běžně přítomná v kožní vrstvě. Může se ale stát, že vám nesedne látka, která je součástí výplně (antioxidanty, anestetikum).

Cena zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Cena zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou se odvíjí od aplikovaného množství. V mnoha případech však k dosažení kýženého výsledku bohatě postačí 1 ml kyseliny hyaluronové.

Cena kyseliny hyaluronové na naší klinice je 8 900 Kč / 1 ml.

Související zákroky

Zvětšení rtů je možné kombinovat s odstraněním vrásek kyselinou hyaluronovou. Po domluvě s lékařkou je možné doplnit terapii i vhodným hydratačním ošetřením, jako je například Skinbooster.

Cena zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

8 900 Kč

1ml