fbpx

Odstranění vrásek botulotoxinem

Botulotoxin je přírodní látka, která je vyráběna uměle pod různými názvy. V estetické medicíně se botulotoxin stal nejoblíbenějším přípravkem pro odstranění vrásek a zmírnění projevů stárnutí.

Odkud se botulotoxin bere?

Za vším hledejte bakterii Clostridium botulinum, která tuto toxickou látku produkuje. Rozhodně ale není důvod se bát. V korektivní medicíně se botulotoxin používá tisícinásobně zředěný a jeho aplikace je zcela bezpečná.

Odstranění vrásek pomocí botulotoxinu?

Pro odstranění vrásek se využívá botulotoxin typu A, který má schopnost zablokovat nervové zakončení ve svalu, čehož se využívá k odstranění mimických vrásek, zejména mezi obočím, na čele, vrásek kolem očí.

Když se pomocí botulotoxinu “deaktivuje” nerv, který ovládá sval, vráska ihned po ošetření vymizí.

Vrásky na čele, oblast kolem očí a mezi obočím

Aplikace botulotoxinu umožňuje:

 • Eliminovat vrásky, které jsou někdy viditelnější, než bychom chtěli.
 • Pozdvihnout obočí, díky kterému náš pohled nebude vypadat tak ustaraně.
 • Zmírnit glabelu, tedy vrásku mezi obočím, která může za náš ustaraný a zamračený výraz.

Nemusíte se bát, že ztratíte mimiku, ta vám při jeho správné aplikaci opravdu zůstane, jen zmírní její dopady a váš obličej bude působit svěžejším a zdravějším dojmem.

Vrásky nad horním rtem, kolem úst, odkrytí horní dásně a brada

Kuřácké vrásky nad horním rtem nemívají pouze kuřáci, ale i lidé, kteří mají v této oblasti více zapojovaných svalů.

 • Marionetové vrásky a povadlé koutky úst dokážou udělat s naším pohledem opravdu nepěkné věci. Díky nim totiž vypadá obličej neustále utrápeně, a i úsměv není tím úsměvem, jakým bychom si představovali. Botulotoxin ale dokáže vše hezky napravit a vrátit do původního stavu.
 • Tak trochu opomíjená část obličeje, která je ve výsledku velmi důležitá. Dotváří jeho tvar a má vliv na jeho symetrii. I na ní se mohou tvořit vrásky, které pak vypadají jako “malá celulitida”. I jim můžete dát sbohem díky botulotoxinu.

Botulotoxin řeší i Gummy smile a Bunny smile

Odkryté dásně při úsměvu? Řada z nás se s tím potýká a bere to jako svůj handicap. Gummy smile, jak se tomuto “úsměvu” říká v estetické medicíně, lze vyřešit aplikací botulotoxinu. Jde o velmi jemnou a precizní práci, aby byl efekt co nejpřirozenější.

Druhým problémem, s kterým aplikace botulotoxinu může pomoci, je tzv. Bunny smile. Že nevíte, o co jde? Při smíchu se více než cokoliv jiného, spíše křeníte. Většinou za to můžou uvolněné svaly na nose, které se začnou při úsměvu krabatit. I tomu může být konec a vy se tak můžete smát daleko jemněji a sofistikovaněji.

Efekt po aplikaci

Po prvním ošetření vydrží efekt cca 3-4 měsíce. Opakované ošetření prodlužuje trvání výsledku až na 6 měsíců.

Jak se chovat po aplikaci botulotoxinu

Velmi důležité je, abyste si po ošetření cca 4 hodiny nelehali, nepředkláněli se a nedělali prudké pohyby. Mohlo by se stát, že se látka přesune do jiné oblasti a výsledek nebude dle vašich představ.

Místa v pichu neškrábejte a nechte volně dýchat bez náplastí. Cca týden se nedoporučuje chodit na kosmetiku, do solária a na masáže. Make-up můžete opatrně nanést už několik okamžiků po ošetření.

Zeštíhlení obličeje pomocí botulotoxinu

Botulotoxin se aplikuje do žvýkacích svalů. Tedy do části blízko uším, kde je část obličeje tou nejširší. Díky jeho aplikaci se obličej stane štíhlejším.

Odstranění nadměrného pocení

Pokud trpíte nadměrným pocením, pak víte, jak to dokáže znepříjemnit život. Ať už se intenzivně potíte v podpaží nebo na dlaních, aplikace botulotoxinu vám může opravdu pomoct. Principem je ovlivnění funkce potních žlázek v oblastech, kde vás nadměrné pocení trápí. Celé ošetření trvá cca 10-15 minut. Botulotoxin se aplikuje velmi tenkou jehlou. Celkově použití množství záleží na lékaři a používaném přípravku.

Vždy je před ošetřením nutné předem vyloučit onemocnění, které by nadměrné pocení mohlo způsobovat – diabetes, štítná žláza, obezita.

Botox nebo botulotoxin

V České republice se pro tuto injekční výplň často nesprávně používá všeobecný název botox. Bohužel není možné pojmenování používat všeobecně, protože se jedná o jednu z registrovaných komerčních značek – Botox (další jsou: Dysport, Vistabel a Neurobloc). Proto se i my v článku zmiňujeme o botulotoxinu, tedy o látce, na jejíž bázi jsou tyto injekční výplně postavené.

Kontraindikace aplikace botulotoxinu

Aplikace botulotoxinu není možná:

 • při kojení
 • v těhotenství
 • při alergiích na jakoukoliv látku preparátu
 • u osob s nervovými poruchami

1 oblast

3900 Kč

1 oblast = mračivka/čelo/oční okolí/gummy smile, ústní koutky/brada.

2 oblasti

5900 Kč

3 oblasti

7900 Kč

ošetřované oblasti

 • čelo
 • oblasti mezi obočím (glabela)
 • vrásky kolem očí ( crows feet)
 • vrásky nad horním rtem ( kuřácké vrásky, barcode)
 • gummy smile ( odkrytí horní dásně při úsměvu)
 • brada
 • podpaží (odstranění pocení)

Zeštíhlení obličeje

8900 Kč

aplikace do žvýkacích svalů

Hyperhidroza - Podpaží

11900 Kč

odstranění pocení

Mesobotox - celý obličej

6900 Kč

Gummy smile

1900 Kč

řešení odkrytí horní dásně při úsměvu
cena Gummy smile k výplni rtů - 900 Kč