fbpx

Výplně kyselinou hyaluronovou

Omlazení pleti a odstranění vrásek kyselinou hyaluronovou patří k oblíbeným zákrokům. Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, dodává pokožce pružnost a hydrataci. S čím vším pomůže? Odstraní vrásky, dodá tvářím objem, zvětší rty, zpevní kontury obličeje, vyhladí jizvičky a omladí pleť.

Botulotoxin nebo kyselina hyaluronová

Pokud vás zajímá, zda na odstranění vrásek používáme spíše kyselinu hyaluronovou nebo botulotoxin, obě odpovědi jsou správně. Botulotoxin se využívá na vrásky v horní třetině obličeje (vrásky mezi obočím, vějířky, vrásky na čele). Kyselina hyaluronová odstraní vrásky nad horním rtem. povislé koutky, nosoretní rýhy, kruhy pod očima a jemné vrásky pod očima. Patří mezi vhodnou látku pro doplnění objemu a řešení asymetrie obličeje.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přirozenou látkou, kterou běžně najdete jako součást pokožky. Největší množství je ve střední vrstvě kůže. Perfektně na sebe váže vodu, a tím udrží pleť dostatečně hydratovanou. Patří mezi oblíbené látky využívané k omlazení a odstranění vrásek.

Po aplikaci aktivuje buňky k tvorbě kolagenu a udržuje tak mezibuněčné prostředí hydratované a dostatečně pružné.

Pro estetickou medicínu se využívá synteticky vyráběná kyselina hyaluronová a rozlišuje se podle hustoty zasíťování. K omlazení pleti se využívají tyto různé hustoty kyseliny pro různé účely.

Je možné ji použít k hydrataci pleti, k vyplnění hlubších vrásek , ale také k doplnění objemu tam, kde jej přirozeně ztrácíme – lícní kosti, kruhy pod očima. Kyselina hyaluronová je také využívána k vytvarování či doplnění objemu k dosažení krásných rtů a/nebo jejich zvětšení.

Výhody výplní kyselinou hyaluronovou

 • kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní
 • omlazuje pleť
 • odstraňuje vrásky bez ztráty přirozené mimiky
 • zpevňuje povadlé tváře
 • okamžitý efekt
 • po ošetření není nutná rekonvalescence
 • omlazuje dekolt, krk i ruce
 • odstraní vrásky okolo očí, vrásky kolem horního rtu
 • odstraní nosoretní rýhy (vrásky od nosu ke koutkům úst)
 • odstraní kruhy pod očima
 • odstraní pokleslé ústní koutky a povadlé kontury obličeje
 • kyselinou hyaluronovou lze řešit i “vpadlé” jizvy
 • kyselina hyaluronová je možné přirozeně zvětšit rty
 • řeší asymetrie obličeje (výplň tváří)
 • lze ji používat ke zvětšení brady a její modelaci
 • odstraňuje jizvy po akné

Pro koho je vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou vhodné

Nejčastěji se kyselina hyaluronová používá k odstranění vrásek a omlazení pleti u žen a mužů ve středním věku (36-65 let).

Mladší klienti běžněji požadují spíše zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou, odstranění jizev po akné, případně řešení asymetrie obličeje a doplnění objemu tváří.

Aplikace kyseliny hyaluronové

Určitě je dobré si uvědomit, že aplikaci kyseliny hyaluronové by měl provádět jen zkušený odborník.

Před aplikací kyseliny hyaluronové se nejprve domluvíte s ošetřující lékařkou na tom, zda je pro vás kyselina hyaluronová tím pravým řešením, případně navrhne jinou terapii, nebo kombinaci. Dále s vámi projde vaše očekávání a vysvětlí, čeho všeho je možné dosáhnout a jakých výsledků je možné aplikací dosáhnout.

Ošetření je možné provádět v jeden den s konzultací. Nejprve se na pleť nanese lokální anestetický krém. Po 30 minutách je možné přejít k samotné aplikaci kyseliny hyaluronové.
Přípravek na bázi kyseliny hyaluronové se aplikuje tenkou injekcí nebo kanylou. Velmi často se používá více preparátů a různá koncentrace, záleží, jakého výsledku chceme dosáhnout. Celé ošetření trvá cca 45-60 minut.

Odstranění vrásek a kruhů pod očima kyselinou hyaluronovou

Pro začátek je velmi dobré si říci, jaké vrásky v rámci omlazení pleti řešíme.

 • vrásky kolem očí:  jemné vrásky kolem očí je možné odstranit kyselinou hyaluronovou, ale na vějířky kolem očí se používá spíše botulotoxin
 • nosoretní rýhy: Jedná se o vrásky vedoucí od koutků úst k nosu. Nosoretní vrásky lze odstranit kyselinou hyaluronovou
 • vrásky kolem úst: kyselina hyaluronovou se převážně používá pro odstranění vrásek nad horním rtem.
 • vrásky na čele: Hluboké vodorovné vrásky na čele se odstraňují injekčními výplněmi na bázi botulotoxinu. Aplikace kyseliny hyaluronové by na vrásky na čele neměla dostačující efekt.
 • vrásky mezi obočím: Pro vrásky horní třetiny obličeje se častěji používá injekční výplně s botulotoxinem typu A. Může se použít v kombinaci s nezasíťovanou kyselinou hyaluronovou (mezoterapie).
 • kruhy pod očima: Kyselinu hyaluronovou je možné použít pro odstranění kruhů pod očima

Po aplikaci kyseliny hyaluronové

Ihned po aplikaci je dobré místa vpichu chladit. Po ošetření by se nemělo cca 6-10 hodin namáhat mimiku, masírovat obličej a místa aplikace mačkat.

Make-up je možné nanášet cca po 12-14 hodinách od aplikace výplní kyseliny hyaluronové. Přibližně 2 týdny byste neměli chodit k zubaři, na kosmetiku a masáže. Zhruba týden se vyhýbejte vysokým teplotám (solárium, sauna), slunci a chladu.

Efekt výplní kyselinou hyaluronovou

Výsledný efekt po aplikaci kyseliny hyaluronové je téměř okamžitý a vydrží od 6 do 24 měsíců. Velmi záleží na profesionalitě odborníka. V případě kombinace méně a více zasíťované kyseliny hyaluronové zajistíme dlouhodobější efekt.

Kontraindikace k výplním kyselinou hyaluronovou

Ošetření není vhodné:

 • pro těhotné a kojící
 • u klientů s poruchou srážlivosti krve
 • v případě, že berete léky na ředění krve
 • u zánětlivého onemocnění kůže (akné, ekzém, herpes, atd.)
 • u klientů se sklonem k tvorbě keloidních jizev
 • v případě, že berete immunosupresiva
 • u klientů s autoimunitním onemocněním

Komplikace po omlazení pleti kyselinou hyaluronovou

Po aplikaci kyseliny hyaluronové se můžou objevit malé modřiny, zarudnutí a výjimečně otoky. Během několika dnů vše postupně odezní.

Otoky po aplikaci kyseliny hyaluronové

Pokud místa vpichu chladíte, otoky ve většině případů nehrozí. Při odstranění vrásek kyselinou hyaluronovou se otoky spíše neobjevují. Mnohem více se tvoří po zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou.

Alergie

Na kyselinu hyaluronovou alergičtí být nemůžete, jde o přirozenou látku. Může se však objevit reakce na látku, která bývá součástí aplikovaného preparátu (anestetikum, vitamíny, atd.)

Nerovnosti a hrudky

Objevují se při nerovnoměrné aplikaci. V případě, že k něčemu takovému dojde, je možné výplňový materiál rozpustit. U nás na klinice se snažíme o co nejpřirozenější efekt, proto raději děláme jemnější výplně, případně doplníme na další schůzce.

Odstranění kruhů pod očima kyselinou hyaluronovou

Pro odstranění kruhů pod očima se používá převážně tenká kanyla, která minimalizuje vznik modřinek. Efekt je velmi přirozený.

Výplně tváří kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová má skvělou vlastnost. Zvládne dodat objem tam, kde chybí. Je vynikajícím řešením pro vyplnění tváří a zvětšení brady.

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou má krásný a přirozený efekt. Lze s ní vyřešit asymetrii rtů a dodat jim svěžest a šťavnatost. Více o zvětšení rtů >>

Vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou – cena

Cena vyplnění vrásek kyselinou hyaluronovou se liší podle místa aplikace a množství použité látky. Odstranění nosoretních rýh stojí 8 900 Kč, Marionetty 8 900 Kč, kontury a čelist 1ml, 15 900 Kč / 2 ml, 21 900 Kč / 3 ml, 26 900 Kč.

Cena odstranění kruhů pod očima je 8 900 Kč, rozpuštění výplní – 3 000 Kč. A použití kyseliny hyaluronové v rámci neinvazivní úpravy nosu je za 13 900 Kč.

Podrobné ceny injekčních výplní kyseliny hyaluronové najdete pod článkem.

Jaké zákroky je možné kombinovat?

Jedním z nejčastějších kombinací je celková mezoterapie kyselinou hyaluronovou. Pro perfektní omlazení pleti lze použít také společně s aplikací botulotoxinu.

Jaké zákroky dále kombinovat:

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

8 900 Kč

1ml

Kontury / Čelist

15 900Kč / 21 900 Kč / 26 900 Kč

2ml / 3ml / 4ml

Doplnění objemu na spáncích

8 900 Kč

1ml

Odstranění vrásek: Nosoretní rýhy

8 900 Kč

1ml

Marionetty / Periorální oblast

8 900 Kč

1ml

Odstranění kruhů pod očima

8 900 Kč

1ml

Doplnění objemu: Lícní kosti

8 900 Kč / 15 900 Kč

1ml / 2ml

Brada

8 900 Kč / 15 900 Kč

1ml / 2ml

Tekutá rhinoplastika

13 900 Kč

1ml

Rozpuštění výplní

3 000 Kč